Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Підготовка нареченої
Відкрити список розділів
Якою може бути фата нареченої

Фата нареченої

Щоб весільний наряд нареченої виглядав завершеним, пропонуються різні варіанти фати. Існує досить багато видів цього весільного прикраси. Але перш ніж вирішувати, яке з виробів вибрати, варто познайомитися з їх різновидами.

Найпоширеніші варіанти довжини фати

Короткі моделі

Клітка для птаха

Найкоротший варіант нагадує вуалетку. Існує кілька варіантів такої моделі: фата прикриває одне або обидва ока, доходить до кінчика носа, до підборіддя. Для її виготовлення використовується частіше велика сітка, яка закріплюється на волоссі красивим гребенем або прикріплюється до невеликого оригінальному головного убору.

Хуліганка

Прикриваючи плечі нареченої і обрамляючи обличчя нареченої, дана модель виглядає дещо в стилі шістдесятих. Вона має круглу форму, при цьому може складатися з одного, або двох шарів.

Фата-пуф

Фата, зібрана в пучок, як корона, з обох сторін. Дуже пишна фата прикріплюється до прикраси, яке кріпиться на волоссі.

Рум'яна

Це коротка (приблизно до плечей) двошарова фата, один з шарів якої закриває на початку церемонії обличчя нареченої. За традицією підняти фату, щоб відкрити обличчя нареченої, повинен наречений або її батько.

Моделі середньої довжини

Водоспад

Модель зібрана в пучок, як фата-пуф, але з одного краю, а з іншого - спадає на плечі. Фата може мати довжину до плечей або до ліктів.

До плеча

Довжина цього варіанту фати не більше 60 см, тому вона чудово доповнює шикарні, декоровані вишивкою, бісером, іншими деталями, сукні. Може бути одношарової і багатошарової.

До ліктя

Фата, що складається з різної кількості шарів, прикриває спину, руки, лікті. Її довжина в середньому становить 80 см. Дана модель чудово підкреслює гарну пишну спідницю весільного плаття.

До кінчиків пальців

Довжина фати становить приблизно 110 см. Це поширена модель, вдало поєднується з багатьма фасонами суконь.

Довгі моделі

Вальс

Цей вид фати з довгою близько 140 см (приблизно трохи нижче колін), чудово підходить для непишний суконь, ефектно підкреслюють фігуру нареченої.

А-ля Мадонна

Фата накидається на голову нареченої і закріплюється на маківці за допомогою затиску або гребеня. Така фата ідеально доповнить довгі сукні

Мантилья

Багатошарова округла фата може мати довжину до підлоги. Фіксується вона на волоссі за допомогою гребеня або шпильки. Цей вид фати дозволяє створити гарне обрамлення особи нареченої, огорнути її плечі, тому її часто використовують на обрядах вінчання.

Каплиця

Довжина фати може варіюватися від 1,8 до 2,5 м. При виборі максимальної довжини, спадаючої на підлогу, вона створює вигляд невеликого шлейфа. Залежно від фасону сукні така фата може бути з різної кількості шарів.

Соборна або Кафедральна

Найшикарніша фата, довгою до 3,5 м. Внаслідок свого покрою вона більше підходить для розкішного весілля. Модель чудово поєднується з весільним платтям, які мають довгий красивий шлейф.

При бажанні два види фати можна поєднувати. Приміром, ідеальним вибором може стати коротка моделі у поєднанні з фатою-каплицею. Щоб образ нареченої зазвучав по-новому, після урочистої церемонії довгу частину комплекту можна відстебнути.

Кількість шарів фати

Фата може складатися з різної кількості ярусів:

  • одношарові моделі частіше мають округлу форму; вони просто кидаються на голову поверх зачіски або закріплюються шпильками;
  • два яруси - даний варіант чудово підходить, щоб під час церемонії закрити обличчя нареченої;
  • тришарова фата може складатися з шарів з однаковою або різними довжинами; таку ефектну модель нерідко виконують зі знімним найдовшим ярусом;
  • каскадна фата складається з декількох шарів, кожен з яких має різну довжину.

Варіанти ширини фати

По ширині найчастіше використовуються три види фати, які визначають її пишність з боків:

  • Менш пишна має ширину приблизно 130 см. Вона м'яко спадає, огортаючи лише спину нареченої, при цьому елегантно відкриває обробку сукні, відкриті плечі.
  • Фата середньої ширини (близько 180 см) романтично огортає руки нареченої, ефектно доповнює порівняно прості сукні.
  • Найпишніша фата має ширину 270 см, завдяки чому огортає руки і плечі нареченої. Такий візуально злегка важкуватий варіант підходить до відкритих суконь.

Можливі кольори та оздоблення фати

Яскраво-білий, без будь-яких відтінків, колір фати поєднується з такою ж чисто білою сукнею. Кольору слонової кістки, алмазний, жовтуватий, ін., будучи відтінками кремового кольору, підходять для суконь, що мають легкий кремовий відтінок. Це традиційні, найбільш поширені кольори. При виборі оригінальних відтінків сукні нареченої, колір фати також можна обрати.

Фата може бути виконана без обробки країв. Але при бажанні можна вибрати один з безлічі варіантів оформлення виробу, що дозволяє надати цьому елементу весільного вбрання вишуканості та ексклюзивності. Для отримання хвилястого краю може бути пристрочена волосінь (нитка з синтетичного матеріалу), край фати може бути окантований атласною бейкою потрібного відтінку. Також край можна прикрасити вишивкою, бісером, паєтками, мереживом, перлами, стразами. Всі ці декоративні елементи дозволяють створювати королівський образ нареченої, надавати йому індивідуальність.

ВАЖЛИВО: Для сучасних наречених дизайнери пропонують широкий вибір моделей фати. Вибирати з них потрібно, звичайно, у відповідності зі своїми вподобаннями, але при цьому важливо пам'ятати, що ця частина весільного вбрання повинна поєднуватися з фасоном і стилем сукні нареченої.

Пов'язані теми в розділі "Планування весілля":

0:00
+1