Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Вибір професіоналів
Відкрити список розділів
Чи може відеооператор паралельно робити фото ?

Чи може відеооператор паралельно робити фото ?

Скоро наступить момент у вашому житті, коли потрібно йти під вінець. Вся радість цього моменту величезна. Гарне плаття, біленькі супер туфельки, незвичайні перстені... (відійдемо від лірики) - всю цю історію потрібно зберегти. Давайте відразу почнемо обговорення таких тем як фотограф та відеооператор. Кому надати перевагу ? Замовити обох чи лише хтось один збереже ваші спогади ? А може один за двох ?

Наполегливо радимо замовити фотографа та відеооператора окремо.

Давайте розглянемо декілька варіантів та оцінимо їх недоліки та переваги.

Окремо фотограф і окремо відеооператор

Переваги:

  • кожен дбає за виконання власного завдання, працюючи максимально на кількість і якість
  • співпраця допомагає не пропустити важливі моменти


Фото і відео в одній особі

(не відноситься до фото і відео в одній особі, коли є ще один основний відеооператор)

Переваги:

  • нижча ціна
  • в ресторані стіл замовляється на одну особу + інші професіонали (тамада, музиканти...)
  • покриття витрат на дорогу одній людині (якщо є така домовленість)
  • "фотограф" (два в одному) залишається до кінця забави, а не їде після першого танцю

Недоліки:

  • менша кількість якісного фото (важливі миті можуть бути опущеними)
  • менша кількість якісного матеріалу відео

Одягання молодої та молодого можна відзняти і відфотографувати одним фахівцем, але є й інші події, під час яких виконати одночасно дві справи однією людиною - нереально.

Для прикладу розглянемо деякі непередбачені моменти.

Молоду затримали в салоні краси, в результаті часу на фото + відео залишається обмаль. В зв'язку з цим відеооператор спочатку змушений хоч що-небудь відзняти. Якщо б в цей час був фотограф, то в такій ситуації він би повністю віддався своїй роботі і також ловив би моменти на кількість, щоб вибрати з цього якість. Про постановку фото в критичний момент важко говорити, коли робота кипить. В результаті профі спочатку познімає на відео, далі відставить камеру і почне на гарячу руку фотографувати все підряд. Чи багато буде відзнято якісного відео ? Хто зна... В цей час про це не думається, бо нема часу. А під час монтажу приходиться робити з чого є. В результаті ви отримаєте бомбезний трейлер з переліком подій з цілого весілля і навіть друзі позавидують, якщо професіонал й справді майстер своєї справи, однак якщо дивитись ціле весілля, то значно недопрацювання буде помітно як по фото так і по відео. Ситуації різні бувають, а це "квіточки".

Щоб ви це краще собі уявляли професіонал виконує послідовно роботу. До прикладу зараз він фотографує. А зараз йому потрібно знімати відео. Він лишається фотоапарата і береться за камеру. Можна знайти порятунок поставивши камеру на штатив. У всій цій біганині, всеодно кількість якісних моментів буде опущено. Магія монтажу зробить всі ці опущені моменти непомітними, однак і кількість фото якісного буде в рази менша. Ставали разом на рушник, присягались на Євангелії, танцювали перший танець - все це динамічні моменти, коли відеооператор максимально сконцентрований на відео. Не можна просто поставити на штатив відеокамеру і "танцюйте собі на здоров'я, зараз фото поробимо". Чи відзняти пів першого танцю, а потім взятися за фото ? А за холодні вогні, хлопушки не думайте взагалі. Тут або фото або відео, або камера на штативі сама знімає загальний ракурс + фото.

Є унікальні люди, які можуть в правій руці тримати відеокамеру, а в лівій фотоапарат. Це не смішно. Ми також такими унікалами були і багато хто знає як це легко і зручно... Питання наступне: "Яка це камера і який це фотоапарат ?" Якщо фотоапарат кишеньковий, то ймовірно, що фахівець з усім справиться вчасно, будете мати згадку для однокласників, вконтакте та фейсбука, а про альбом мріяти не варто, бо це зовсім інша якість. Червоні очі від спалаху фотошоп виправить і як кажуть "на село піде". Вибачте за останню цитату. Ми поважаємо села і люди там добріші, щиріші, прості та не вибагливі...

Багато молодят згідні мати скромну згадку, відмовляючись від якості. "Нам багато не потрібно. Ми краще зекономимо". Однак на рахунок економії ще можна посперечатись. Навіть найдешевший фотограф може віддати більше якісних моментів ніж професіонал "два в одному", адже він буде зайнятий конкретно своїми обов'язками.

Вибір за вами

Ми не відмовляємо категорично вас від професіонала, який може відзняти відео та фото одночасно, а знайомимо вас з його роботою і труднощами, які виникають під час роботи і як діє він в цій ситуації. В будь-якому випадку потрібно ознайомитись з конкретно його демонстраційними роботами відео та фото. Є таланти, які виконують добре дві роботи одночасно (навіть трьох людей заміняють). Якщо вас все влаштовує - замовляйте та іншим радьте.

На фото талановитий Ростислав Грамарчук. Фактично заміняє трьох людей. Має якісну дорогу апаратуру: професійна камера, фотоапарат, спалах, направлений мікрофон, світлодіодний прожектор та професійний стабілізатор glidecam, з додатковою вагою яка дублює вагу всього спорядження на стабілізаторі. Здоров'я є, клієнти задоволені, нарікань немає. Попри відео та фото, після застілля приєднується до музикантів, грає на синтезаторі та співає. Переважно люди знесилюються від додаткових навантажень і обов'язків, тому такі змішані професії з часом залишаються лише в світлинах, в той час як інші фахівці горять бажанням попробувати цього меду.

Знаємо точно

Професіонал, який повністю віддає себе роботі і має серйозний стаж та наміри вдосконалюватись не стане працювати дорогою професійною апаратурою на два фронти. А кому потрібні дуже гроші запропонує й "три в одному". Ми держава багата лише з уст президента та трибуни парламенту. Тому як є робота це добре. На кожен товар знайдеться свій покупець. А якщо вдуматись, то шкода себе настільки вимотувати заради пару десятків баксів зверху. Краще вдосконалюватись в одному напрямку і не розпилюватись.

Чому одна людина пропонує дві послуги ?

Росте конкуренція, відповідно опускається ціна. Окупити техніку стає дедалі важче. Не платять стільки, скільки було б достатньо для амортизації та для заробітку. Тому працівники жертвують своїм здоров'ям, силами, щоб отримати очікувані заробітки. Замовники цьому сприяють, тому ми обговорюємо сьогодні цю тему.

Якщо немає коштів, а хочеться...

Чи можна обійтись без фотографа та відеооператора ?

Якщо й справді біда з грошима, тоді наступний лайфак для вас. В пригоді вам стануть сестра або брат, друг чи подружка. Фотоапарат кишеньковий є ? Окей. Добряче зарядіть батарейки, а ще краще - купіть запасні і домовтеся, щоб чим побільше робили фотографій, а там товариш (хакер) все пообробляє і можна вийти з ситуації. А як є в подруги iPhone 6, то можна взагалі не переживати ні за що. З камерою нічого не поробиш - відео не буде. Перший танець мабуть хтось додумається відзняти. Проблему вирішено.

Хитрість в тому, що проблем з грошима нема. Є бажання ці гроші максимально зекономити, і переважно тут же бездумно їх потратити ще кудись, наприклад на феєрверки (пару тисяч). Кожному своє. Але суть зовсім не в грошах. Навіть якщо так трапилося, що неможливо розрахуватися з фотографом чи відеооператором, то можна домовитись розрахуватись пізніше, адже матеріал все одно віддається після розрахунку. За десяток років роботи, випадків з затримкою грошей не було, а ось бажання зекономити - на всьому. Потім вимагають якість.

Що важливіше фото чи відео ? Кого вибрати ?

В залежності кому і що до вподоби. Відео передає динамічні моменти - це історія. Фото - це мить. Відео подивляться два рази і закинуть, але через п'ять років як приємно знову згадати. А потім і дітям є що показати. Відео занурить вас у спогади цих часів. Крім рухомої картинки чути ваші молоді голоси, музику - це буде чудова згадка. Фотографії чи весільний альбом будуть переглядати частіше гості. Фото містить в собі певну енергетику і заставляє занурюватись в роздуми та спогади. Для підтримання розмови із запрошеними гостями приємно взяти красивий альбом і показувати хто де знаходиться, згадувати при цьому якісь подробиці.

Важливіше - мати і фото і відео за будь-яку ціну.

Пов'язані теми в розділі "Планування весілля":