Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Весільні традиції
Відкрити список розділів
Благословення

Благословення

Варіанти благословення:

 • Молодого благословляють в своїй хаті, молоду - в своїй.
 • Молодого благословляють в своїй хаті, а пізніше, коли молодий викупить молоду, батьки молодого і молодої благословляють молодят в хаті молодої.
 • Молодого благословляють в своїй хаті, молоду - в своїй. Після викупу нареченої, молодих благословляють разом.

Як відбувається благословення ?

Староста з короваєм говорить вступне слово і після того, наречений (наречена) підходить до рідних, тричі вклоняється низенько і просить благословення: "Мамо, прошу вашого блогословення". Мати хлібом благословляє (роблячи рухи символом хреста) з такими словами "Нехай тебе Бог благословить і я тебе благословляю". Далі молодий (молода) підходить до батька: "Батьку, прошу вашого благословіння"... і так до кожного. Різновиди поклону є різні, в залежності від корінних звичаїв в районі. Наприклад, молодий може повністю клякати на коліна і цілувати батьківські руки, коліна, хліб, ікону. Батьки переважно благословляють хлібом або іконою. Якщо в домі є ікона на видному місці, то благословляють молодих лише хлібом.

Які помилки не слід допускати при благословенні ?

Поради від відеооператора.

 • Потрібна тишина. Сповістіть музикантів, щоб не грали в цей момент. Бо музика або посторонні звуки можуть повпливати на кіно "Ваше весілля". Адже не завжди вдається безпреривно гарно зняти в умовах тісноти. Покращити результат такої зйомки можна за рахунок монтажу, але не завжди виходить гладко.
 • Потурбуйтесь заздалегідь, щоб ніхто не підказував, що молодята мають робити. Тепер ви все знаєте як відбувається і підказування, шепотіння лише псує ваше відео. При цьому часто така ситуація ставить монтаж в тупік, тобто вирізати деякі моменти іноді буває неможливо. Чіясь помилка - результат на згадку.
 • Скликайте рідних вчасно, оскільки врахуйте, що часу на те, щоб на когось чекати - нема. Якщо заплановано благословити на 11:00, то говоріть щоб прийшли на 10:30 (на пів години раніше). Переважно запізнюються на пів години. Одже приблизно на 11:00 прийдуть. Час благословення узгоджуйте з організаторами весілля, фотографом та оператором.

Коли потрібно благословити ?

 • Сина благословляють перед виходом з батьківської хати.
 • Доньку як буде одягнена.
 • Разом благословляють зразу після викупу нареченої.

Що має говорити староста ?

Приведу приклад кількома відеороликами. Та раджу говорити своїми словами. І не забувайте, що крім старости є ще старостіна. Заздалегідь підготувавшись (можна роздрукувати текст), старостіна може також говорити вступне слово перед благословенням і привітати молодих. А якщо, староста і старостіна соромляться, або вважають, що це не їхня робота (а з давен цим займались саме ці відповідальні люди), то для цієї ролі підходить тамада. Тамада може проводити цей обряд традиційно, або у свій спосіб, який може відрізнятись від вищеописаного. Ведучим і тамадам складають конкуренцію музиканти, які також можуть справитись з аналогічними обов'язками. В нашому каталозі послуг, обравши область, ви можете переглянути роботи спеціалістів та скористатись їхніми послугами.

БлагословінняБлагословінняБлагословіння

Запитання відвідувачів

Наступна стаття

Схожі запитання

 • Благословіння молодих батьками
 • Староста слова українською
 • Старости в хаті молодої благословення
 • Благословення на весілля від старости вірші
0:00
+1