Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Підготовка нареченого
Відкрити список розділів
Вишита сорочка нареченому на весілля

Сорочка вишиванка для нареченого

Весільні традиції

В давнину, українські дівчата ще змалку готували до весілля собі і майбутньому нареченому по вишитій сорочці. Традиція вишиванок збереглася до сьогодні. Сучасна молодь, вшановуючи давні традиції, не витрачає час на вишиваня, а обирає вишиванки в магазинах та супермаркетах. І лише по справжньому традиції відтворюються у віддалених від великих міст селах України, де дівчата вишивають сорочки своїми руками. Такі традиції доводилось бачити в серці Карпат. Саме там гарна природа, красиві гори, тече чиста річка, свіже повітря, доброзичливі люди і іноді забуті владою розбиті дороги.

Символіка вишивки

Слово «сорочка» означало «сорок», тобто сорок енергій, що надавали повну опіку небес. Недаремно, маючи на увазі щасливу людину, говорять: «У сорочці народився». Українська вишита сорочка – це є певна закодована сукупність сорока божественних енергій, які творять гармонійну та довершену долю людини. Вона служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, котра її одягала.

В давнину українці були переконані, що тіло людини складається з трьох вимірів – астрального, фізичного та душі. Саме у фізичному тілі ми найгостріше відчуваємо вплив оточення та доторкаємося до матерій, тому його необхідно захищати від чужої, часом згубної енергетики.

Традиційно одяг зшивали чорними нитками, косим хрестом – спеціальним узором, що не пропускав чужої енергії. Низ одягу та плечі, які вважалися центром сили, оздоблювали спеціальним орнаментом-оберегом. Його розміщували й на шиї - центрі волі.

Сорочка завжди вишивалась лише жіночими руками, а тому несла сильний емоційний заряд, символізувала добро, любов і вірність. Давнє замовляння наших предків говорило: "Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був". Саме тому дівчата повинні були вишити своєму нареченому вишиванку до весілля.

Сучасна молодь активніше повертається до старих українських традицій

Через вишиванку ми показуємо свою любов до України, ми висвітлюємо на весь світ давню культуру і традиції, якими можна пишатися, ми заявляємо про свою впевнену незалежність.

0:00
+1