Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Запитання - відповідь
Відкрити список розділів
  • Запитання - відповідь
Що таке кукі файли?

Запитання - відповідь

Що таке кукі файли?

Наш сайт використовує файли куки

Якщо коротко - політики видумують нерозумні закони і змушують володарів сайту розповісти і пояснити відвідувачам що таке файли куки. Скажу вам як спеціаліст із стажем майже 20 років роботи з інетрент: куки файли завжди були, є і будуть. Без них швидка робота сайту неможлива. В цих файлах зберігаються ідентифікація і ваші обрані налаштування. До прикладу коли ви авторизуєтесь на сайті, вам необхідно ввести логін (телефон) та пароль. Що би було, якщо б вам доводилось при переході на будь-яку сторінку щоразу знову вводити логін та парль? Це навіть важко уявити. Вас би тут не було. Тому наш сервер дає вашому бравзеру куки файл з вашою ідентифікацією. Уявіть собі, що це ключ, тільки невидий. Щоразу коли ви відкриваєте будь-яку сторінку, ваш бравзер вставляє цей ключ і ми таким чином знаємо, що ви з сторінки А перейшли на сторінку Б. Ви бачите своє ім'я, бачите персональне меню. Якщо ви замовник, то вам не показуються виконавці, які зайняті на вказану дату весілля... Ця інформація дає нам змогу підібрати для вас стислішу та кориснішу інформацію, ніж давати все зразу не враховуючи чи ви замовник чи виконавець. Куки придумали дуже давно, а зараз істеричним законом ми змушені вас відволікати на цю зовсім непотрібну інформацію.

Чи безпечні куки файли ?

Звісно куки файли ніякої загрози не несуть вашому пристрою та вашим даним. Вони зберігаються окремо для кожного сайту і жодним чином не пересікаються. Об'єм їх на стільки мізерний, що мільйона цих файлів буде замало, щоб ви помітили їх в статусі перегляду пам'яті.

Куки зберігаються на ваш комп'ютер без вашого дозволу, бо це закладено фундаментально. Прості файли (наприклад вірус) не можуть зберігатись на ваш комп'ютері без вашої згоди та вашого підтвердження, оскільки за цим слідкує бравзер і цю безпеку не можливо обійти ніяким способом!

Дуже досвідчений зловмисник може викрасти куки тільки, якщо він скористається вашим пристроєм за вашої відсутності. Викрадений кук дасть доступ максимум до одного облікового запису. На сайті vesilla.com.ua є історія, з допомогою якої можна відновити всю інформацію до початкового стану. Тому, вам немає за що переживати. Ми не збираємо секретні персональні дані про вас.

Ось що цікаве про безпеку

У вашому домі є роутер. Найперше він вас охороняє. Після нього по такому ж принципу охороняє вас від інформаційних атак ваш пристрій. Про які атаки йдеться мова? Якщо ви бажаєте подивитись інформацію на сайті, ваш пристрій дає запит на сайт, що знаходиться в просторі інтернет. Запит проходить через домашній роутер з вашого дому кудись на зовні в невідомість. Такий запит фіксується в журнал роутера. Коли з зовні (з інтернету) приходить відповідь, роутер перевіряє чи був запит на цей сайт. Якщо був, тоді відповідь вертається на ваш пристрій і ви бачите сторінку, яку ви хотіли побачити. Якщо вам намагаються з інтернету відправити якусь інформацію, а ви не запрошували її, то сторож в домашньому роутері знищить цю інформацію. Таким чином роутер захищає вас від несанкціонованого доступу та атак.

Однак, я не просто так вам розповів про цей захист. Тепер мова піде про легалізацію відкритих каналів, тобто про відкриті двері до вашого пристрою, які не блокуються сторожем домашнього роутера. Протокол передачі даних називається P2P (з точки в точку). Першим цей протокол почав використовувати торрент клієнт. А взагалі він корисний для медіа пристроїв, таких як наприклад відеореєстратор чи медіанакопичувач. Уявіть, що ви знаходитесь за кордоном і бажаєте подивитись, що робиться у вашому будинку. Ви даєте запит з другої держави на домашній відеореєстратор. Роутер по замовчуванні мав би вважати невідомий запит ворожим і не допустити цей запит до системи відеоспостереження. А завдяки протоколу P2P роутер робить вийнятки і дає даступ.

Протокол P2P також не має жодного відношення до сайтів, адже він не підтримується жодним бравзером, тому ніякої загрози не несе. Однак люди потребували більшої швидкості і першим Фейсбук продемонстрував новий протокол і тим самим легалізував небезпечні передачі даних у реальному часі. Мова йже про чат. Кожен з вас знає наскільки миттєво працює сьогодні чат у Вайбер, у Ватсаб, у Фейсбук, ВКонтакте і Однокласниках. Це практично дуже схожий алгоритм до P2P. А в чому тут небезпека? Саме по такому швидкому каналі вас можуть моніторити кожну вашу дію в реальному часі: яку кнопку ви натиснули, куди пальцем торкнулися? куди мишка перемістилась? І найголовніше, що про це нікого не потрібно повідомляти. Це законно. А ось файли куки комусь дорогу перейли і всім потрібно про них розповісти.

І на завершення розповім вам про ще одну цікаву небезпеку. Ви мабуть звернули увагу, що на різних сайтах зустрічаються прямокутні вставки (фрейми) для доповнення коментарів. Наприклад ви знаходитесь на відомому сайті новин і бачите внизу під новиною коментарі, бачите своє прізвище та ім'я і можливість написати коментар. Чи виникало у вас запитання колись таке: "Чи відомо незнайомому сайту хто ви і звідки?". Я вас відразу запевню, що сайту невідомо про вас нічого з цього, що ви навіть бачите на екрані вашого пристрою. Чому? Тому, що на сайті використовується вставка фрейму стороннього сайту. З сайту у фрейм програмно не можна отримати доступ і отримати звідтам жодної інформації. Але небезпека полягає у зворотньому процесі. Фрейм, що вставлений в сайт має доступ до повної інформації всієї сторінки сайту за вийнятком інших фреймів. Таким чином такі гіганти як Гугл, Фейсбук, Яндекс та інші відомі сервіси, що вмонтовані на сайт як фрейм практично можуть красти вашу інформацію. Питання лише чи чесні вони. В спокійні часи жодної загрози немає. Однак в неспокійний час будь-яка отримана інформація без вашого відома може стати потужною зброєю проти вас.

Дякую за увагу
з повагою Клінов Андрій


0:00
+1