Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Довідник
Відкрити список розділів
  • Довідник

Електрична стабілізація


Довідник

Електрична стабілізація

весілля

3х осьовий стедікам (або ще на нього кажуть "Fly") працює на акомуляторах. Компактний, легкий і простий в експлуатації. Стабілізує з допомогою електроніки, яка виконує роль чутливого гіроскопа, яка керує трьома драйверами (покрокові двигуни). В залежності від моделі та прошивки, електонний стабілізатор може працювати в різних режимах:

  • плавна зйомка
  • динамічна зйомка
  • утримування горизонту (вверх/вниз заборонено підніматись і опускатись). Кут нахилу вверх/вниз спочатку регулюється
  • фіксована позиція (обирається точка, після включення режиму "зафіксувати" як не крути - камера буде дивитись лише в одну точку). Якщо знімати боком, то створиться ілюзія, що камера закріплена на рейках і пересувається паралельно вулиці.
  • дистанційне керування (дротове та бездротове), з пульта, джостіка чи через планшет/телефон

Найзручніші стабілізатори Fly випускаються для екстрім камер типу GoPro. Можна закласти камеру і без додаткових налаштувань відразу користуватись.

Для професійних камер та фотоапаратів використовують аналогічний стабілізатор з потужнішими драйверами та з більшою ємністю акомуляторів.

Електрична стабілізація є одна з найреволюційніших технологій в створенні кіно. Як не знущайся, як не махай камерою - вона всеодно відзнімає чітку і рівну картинку, бо реакція стабілізатора на будь-який рух є миттєва. Єдине, що не може збалансувати стабілізатор - це вертикальний підйом вверх і спуск вниз. Тобто якщо людина йде і в руці тримає стабілізатор, то відзнята картинка буде рівною окрім рухів вверх/вниз, які не дуже помітні, однак вони є.

весілля весілля

Чуть раніше для стабілізації відео з допомогою електроніки використовували не дуже привабливі та зручні, зате функціональні стабілізатори. В таких стабілізаторах площадка може бути як під професійну камеру, так і під фотоапарат. Спочатку оператор повинен самостійно збалансувати вагу відео/фото техніки. Після цього стабілізатор готовий до експлуатації.

Незручність такого стабілізатора полягає в: габаритності, відкритих та незахищених механізмах і незручній експлуатації, оскільки потрібно весь час тримати стабілізатор перед собою на витянуті руки. Цей стабілізатор до всього цього ще й не скадається компактно і поводитись з ним потрібно обережно.

весілля весілля

Однак в кіномистецтві знайшли спосіб як боротись з цими недоліками. Оператор одягав жилет. В жилеті є підвісні опори або трубка, які кріпились на спині жилету і над головою спереді на підвісах таким чином утримується конструкція стабілізатора. Оператор більше не тримає всю вагу в руках, а лише керує камерою.

Для зйомок весілля ці види електричних стабілізаторів не прижились через зайві габарити і непрактичність. Для зйомки Love Story, довесільних чи післявесільних зйомок, зйомок фільмів та кліпів - оператори користуються цими стабілізаторами.


Коментарі (0)
Додавання коментаря
 

0:00
+1