Каталог послуг
Планування весілля
(поради посортовані в рубриках)
VESILLA.com.ua
Весілля
Поради партнерів
Відкрити список розділів
  • Поради партнерів
Що краще випити щоб не заснути: чай чи каву ?

Що краще випити щоб не заснути ? Чай чи каву ?

Ця стаття буде корисна абсолютно кожному, а особливо людям, яких переслідує сон в момент важливої роботи.

Відпрацювати на весіллі до ранку досить важко, особливо, якщо попередній день був також важким. Голосна музика та шум дають на мозок велике навантаження. Організм врешті проситься відпочити, однак потрібно ще як мінімум дві чи три години попрацювати. Та найважливішим є безпечне прибуття до дому, щоб по дорозі не дай Боже заснути.

Кава

Що краще випити щоб не заснути чай чи каву ? Зерно кави складається із зовнішньої тонкої оболонки, в якій міститься кофеїн. Під оболонкою знаходиться теобромін.

Якщо ми варимо каву з цільного помеленого необробленого зерна, то в розчині у нас знаходяться два алкалоїди (органічні сполуки кофеїн та теобромін). Кофеїн починає діяти миттєво. Протягом 20-25 хвилин ви будете відчувати бадьорість. Кофеїн звужує судини всіх органів, крім нирок. Судини в нирках навпаки розширяються. Тому у всіх органах підвищується кров'яний тиск і покращується кровообіг в нирках. Людині хочеться піти в туалет. Через 25 хвилин ефект кофеїну проходить, а ефект теоброміну повільний. Теобромін починає діяти через 25 хвилин. Він навпаки розширяє всі судини, а судини в нирках звужує. Після 25-30 хвилин теобромін викликає сонливість.

Що краще випити щоб не заснути чай чи каву ?

В достойній кофейні з чашечкою кави приносять стакан чистої води. Коли ви випили каву і сидите, спілкуєтесь та нікуди не спішите, приблизно за 20 хвилин у вас ця чашечка кави освоюється. Пізніше ви випиваєте стакан води і профілактуєте фазу порушення водно-сольового обміну: не дозволяєте ниркам впасти в стан порушення кровообігу.

Що краще випити щоб не заснути чай чи каву ?

Все вищесказане відноситься до зернової кави

Розчинна кава

Коли з кави добувають кофеїнову фракцію, то знімають зовнішню оболонку зерна. Ця частина йде на медичні препарати (цитрамон, енергетичні напої і так далі). Внутрішня оболонка зерна йде на виробництво розчинної і гранульованої кави.

Фактично будь-яка гранульована або розчинна кава містить від 5% до 10% кофеїнових фракцій. Як правило, ніякого підбадьорення ви не відчуваєте, артеріальний тиск не підвищується, і після такої кави через 25 хв хочеться спати.

Тому важливо пам'ятати: випивши простої води в потрібний момент, стадія негативного ефекту скорочується. Ви попереджуєте погіршення ниркового кровообігу.

Тому, знаючи тепер механізм дії кави, візьміть собі за правило: завжди пити воду після чашки кави. Ваші нирки скажуть дякую!

Ціна кави значення не має. Приготувавши її ви отримаєте зворотній ефект: бадьорості немає, а через 20-25 хвилин підкрадається теоброміновая фаза. Хочеться спати, артеріальний тиск не підвищується (що є безсумнівним плюсом для гіпертоніків). Не знаючи цього механізму, люди потрапляють в неприємні, іноді навіть трагічні ситуації.

Наприклад, далекобійник або таксист, виїжджаючи в ніч, випиває кілька чашок розчинної кави. Природно, очікуваної бадьорості він не отримує. Через 25-30 хвилин починається дія теоброміну, і людина засинає за кермом. Цей ефект ще називають ефектом "30 кілометрів".

Тому в ситуаціях, коли потрібно бути бадьорим, випийте краще міцний чай. Лист чаю (зелений в тому числі) містить кофеїн без теоброміну, він і забезпечить необхідну енергійність.

Бережіть своє здоров'я, піклуйтесь про себе та своїх рідних.

0:00
+1